Hallo wij zijn de snelle Zondags ATBBikers

Gem. Leeftijd: +- 35 jaar  ][  Gem. Snelheid: + 21 km/u  ][  Gem. Afstand: 35~70 km 

Bike Freak van de Maand
Geschreven door BikeFreak.nl   
donderdag, 13 mei 2010 18:29
TEKST: JIM VAN OVERBEEK (BikeFreak.nl)
FOTOS: WWW.SPORTOGRAF.COM

Kees van den aker (41) woont in Oisterwijk temiddel van schitterende bossen en vennen, in het gebied tussen Tilburg en 's-Hertogenbosch. Sinds 1998 rijdt Kees op de mountainbike. In het begin was dat om wat meer beweging te krijgen, maar inmiddels is Kees een ervaren rijder die dit jaar onder meer de Low Countries Mountainbike Tour op zijn programma heeft staan en zelfs droomt van de loodzware Transalp! Bikefreak-magazine is zijn lijfblad en wordt aan de koffietafel vaak overgeslagen, waarbij de reisverhalen beslist een streepje voor hebben.

 

Schot in de roos

''Ik ben getrouwd met Gonnie en we hebben twee dochters, Anne (5) en Isa (3)'', begint Kees als we hem spreken op een van de eerste warme dagen van dit jaar. ''Isa wilde net als haar vader ook mountainbiker worden. Nadat ik echter een paar keer ongerust gegaan was en met zichtbare 'schade' thuiskwam, hoefde het voor haar niet meer zo nodig. ''Als je mountainbiker bent'' zo zei ze, ''dan moet je vallen''!

''ik ben werkzaam bij de Dienst Huisvesting van de Technische Universiteit Eindhoven, waar wij zorgen voor het beheer van de gebouwen en installaties. In 1998 ben ik begonnen met mountainbiken, omdat ik graag wat meer beweging wilde hebben. Hardlopen was geen succes vanwege wat overbelicht én problemen met mijnheup. Als oplossing heb ik toen een goedkope mountainbike gekocht om te kijken of ik het wel leuk vond, Het bleek een schot in de roos en al snel werd deze bike vervangen door een beter model. In de periode dat onze kinderen geboren werden, kwam het mountainbiken bij mij logischerwijs even op een laag pitje te staan.”

 

Nieuwe bikes

''Begin 2008 heb ik mijn sport weer serieus opgepakt met de aanschaf van twee nieuwe fietsen: een Cube Reaction Hs33-mountainbike

 

en een Cube SL Road Pro, een hybridefiets die ik op de weg gebruik. Met deze laatste fiets rijd ik ook twee keer per week naar mijn werk. Onlangs ben ik de eigenaar van een Canyon Lux MR 8.0 geworden; mijn Cube Reaction HS33 houd ik voortaan als zogenaamde 'modderfiets'. Omdat ik veel kilometers maak en steeds langere tochten op geaccidenteerd terrein rijd, ben ik me gaan verdiepen in fully's. Uiteindelijk is het deze Canyon geworden vanwege de goede recensies en de hoge prijs-kwaliteitverhouding.”

 

ATBBikers.nl

"In mei van datzelfde jaar 2008 heb ik me aangesloten bij ATBBikers.nl'', vertelt Kees. ''Dit is een club uit onze regio waar je vrijblijvend lid van kunt zijn; de organisatie loopt via een website met bijbehorend forum. De initiatiefnemer van deze site maakt elk kwartaal een programma voor de zondagen in die periode.
We verzamelen ons dan en rijden gezamenlijk vaste mountainbikeroutes, toertochten en andere interessante evenementen (4-uursestafette Bladen, MH2D, Limburgs Mooiste en
de Shimano Fiets Challenge). De groep bestaat momenteel uit ongeveer 25 actieve leden waarvan er gemiddeld 10 op zondag meerijden. We leren veel van elkaar op het gebied van materiaal, training en voeding. Twee van onze leden zijn zeer ervaren en zij zorgen dan ook voor veel


 

'input'. Sinds een jaar hebben we onze eigen kleding, waar ik ook mijn steentje aan heb bij- gedragen.''

 

LCMT en veel kilometers

''Dit jaar heb ik me voor het eerst ingeschreven voor de LCMT (Low Countries Mountainbike Tour) die verreden wordt in de Belgische Ardennen. Daarvoor ben ik nu volop aan het trainen. De LCMT vindt met Hemelvaart plaats en jammer genoeg is de duurtraining door de lange winter nogal in de verdrukking gekomen.
De Loonse en Drunense Duinen-route en Oirschot-route liggen het dichtst bij mijn woonplaats en hier ben ik dan ook meestal met mijn mountainbike te vinden. Ook op de weg train ik vaak en graag. Vooraf zet ik dan meestal een route uit die ik in de GPS importeer. Ongemerkt rollen er behoorlijke afstanden onder je wielen door; eind vorig jaar stond de teller op 10.000 kilometer"

 

Heuvels & cols

''In 2009 hebben we met zes clubleden de 110 km van Limburgs Mooiste gereten, en door onoplettendheid kwamen we na afloop uit op 120 km! Voor vier van de zes was dit de eerste rit boven de 75 km in de heuvels, je begrijpt dat we aardig kapot waren toen we aan de finish een pilsje van de organisatie in de hand gedrukt kregen. Toch was het ons zo goed bevallen dat we ons dit jaar weer voor de lange afstand hebben ingeschreven! Afgelopen zomer heb ik ook de Franse Jura verkend. Dit was voor mij de mooiste omgeving waar ik tot nu toe gefietst heb. Komende vakantie gaat de fiets natuurlijk opkweek mee, maar nu richting de Pyreneeën.''

''Twee mannen van onze club gaan dit jaar de zware Transalp rijden" besluit Kees enthousiast. ''Er zijn meer leden die gefascineerd zijn van deze tocht, waaronder ikzelf. Misschien is het te realiseren dat we daar volgend jaar met een kleine groep aan de start staan...''

 


 


 
 
No images

Slider

Strava

Merken

Banner